Carnaval: The week after!

Zo, carnaval zit er weer op! Voor de fervente carnavalsvierder zijn deze dagen altijd weer een aanslag op uw fysieke vermogen. Weinig slaap, veel feesten en ook de benodigde vitamines staan niet altijd op het menu. Inmiddels is hopelijk iedereen weer een beetje hersteld en kunnen we weer gaan nadenken over die andere aanslagen, aanslagen op uwje werkelijk vermogen bijvoorbeeld.
Zoals elk jaar vallen begin van het jaar de voorlopige aanslagen inkomstenbelasting en vennootschapsbelasting bij belastingplichtigen weer op de mat. Door de nog steeds hoge belastingrente is het belangrijk te controleren of deze voorlopige aanslagen wel in lijn zijn met het verwacht resultaat.
Voor aanslagen over 2024 geldt dat de Belastingdienst vanaf 1 juli 2025 belastingrente in rekening brengt. De belastingrente voor de vennootschapsbelasting is inmiddels 9% (was vorig jaar zelfs 10%). De belastingrente voor de inkomstenbelasting bedraagt 6,5%.
Belastingrente kan worden voorkomen als u vóór 1 mei 2025 alvast een (nadere) voorlopige aanslag over 2024 aanvraagt. Hiervoor is het belangrijk een inschatting te maken van uw belastbaar inkomen c.q. winst in 2024. Normaal gesproken worden voorlopige aanslagen opgelegd in lijn van de belastbare bedragen van voorgaande jaren. Heeft zich in 2024 een incident voorgedaan, zoals een dividenduitkering, verkoop van activa, een herstructurering, of zijn er andere wijzigingen geweest die misschien van invloed kunnen zijn? Meld het ons en zorg dat u tijdig een voorlopige aanslag aanvraagt. Uiteraard zijn wij u graag behulpzaam hierbij.
Zo voorkomt u dat carnaval alsnog eindigt met een fikse kater!