Gezocht: oldtimers voor de youngtimerregeling
Rijdt u zakelijk een auto van 15 jaar of ouder? Dan profiteert u nu nog van de youngtimerregeling: u betaalt bijtelling over de dagwaarde in plaats van over de cataloguswaarde. Dat maakt het fiscaal aantrekkelijk om een wat oudere, maar comfortabele auto op de zaak te rijden. Maar let op: die regeling gaat flink op de schop. Als het wetsvoorstel definitief wordt, stijgt de leeftijdsgrens stap voor stap.
Tot en met 2025 blijft de youngtimerregeling in de basis hetzelfde. Dat betekent dat uw auto 15 jaar of ouder is en u bijtelling betaalt over 35% van de dagwaarde in plaats van 22% over de oorspronkelijke cataloguswaarde. Dat kan een flink voordeel opleveren.
Voorbeeld: u rijdt een auto uit 2007. De cataloguswaarde was destijds € 100.000. De dagwaarde is nu € 20.000.
- Bijtelling 2025 (youngtimer): 35% × € 20.000 = € 7.000
- Bijtelling normale regeling: 22% × € 100.000 = € 22.000
Overgangsjaar 2026
In 2026 schuift de instapleeftijd voor de regeling op naar 16 jaar. Auto’s die in 2026 pas 15 jaar oud worden, vallen dat jaar dus nog niet onder de youngtimerregeling.
Regeling vanaf 2027: feitelijk een ‘oldtimerregeling’
Vanaf 2027 stijgt de leeftijdsgrens in één keer naar 25 jaar. Alleen auto’s met een eerste toelating in 2002 of eerder kwalificeren dan nog voor de regeling. Bouwjaren van 2003 of later vallen buiten de regeling en krijgen weer de normale bijtelling. Voor auto’s tussen 15 en 24 jaar betekent dit dat het fiscale voordeel verdwijnt.
Grote stap, groot verschil
De verhoging van 15 naar 25 jaar is fors. In het voorbeeld hierboven stijgt de bijtelling in 2027 dus van € 7.000 naar € 22.000. Bij een belastingtarief van 37% betekent dit een stijging van circa € 2.590 naar € 8.140 belasting per jaar. In veel gevallen zal dit de zakelijke inzet van een auto van rond de 20 jaar oud minder aantrekkelijk maken.
Van ruilen komt niet altijd huilen
Wilt u ook na 2027 gebruikmaken van de regeling? Dan kunt u kijken naar auto’s die in 2027 wél 25 jaar oud zijn. Denk bijvoorbeeld aan:
- Audi RS6
- BMW M3, 5- of 7-serie
- Jaguar XK8
- Mercedes SL 500 of 55 AMG
- Porsche 996
- Range Rover Vogue
- Volkswagen Phaeton
Er is dus nog steeds genoeg te kiezen als u graag ‘klassiek’ zakelijk wilt blijven rijden.
Meer weten?
Heeft u hier vragen over? Of bent u benieuwd wat dit voor uw situatie betekent? Neem vrijblijvend contact met ons op. Wij helpen u graag