Snel uw antwoord vinden
Zonder gedoe
Branchenieuws

NVWA voert extra mestcontroles uit op akkerbouwbedrijven

Door het goede voorjaarsweer is er dit jaar al veel mest uitgereden op het land. Op dit moment al meer dan in voorgaande jaren. Als landbouwer is het belangrijk om rekening te houden met de plaatsingsruimte op het bedrijf en om binnen de gebruiksnormen te blijven. Daarom voert de NVWA extra controles uit op de plaatsingsruimte dierlijke mest bij akkerbouwbedrijven.

De plaatsingsruimte stikstof uit dierlijke mest laat zien hoeveel stikstof uit dierlijke mest per ha en per jaar mag worden gebruikt op landbouwgrond.

De aandacht bij de controles gaat uit naar bedrijven die op basis van analyse mogelijk nu al een overschrijding laten zien van de plaatsingsruimte dierlijke mest. De NVWA heeft deze analyse uitgevoerd op de gegevens die RVO ontvangt van de bedrijven. Hierbij is gebruikgemaakt van de data van aan- en afgevoerde mest die in 2025 zijn geregistreerd in het realtime Vervoersbewijs dierlijke mest (rVDM) en de aanwezige informatie over de percelen.

Ook interessant